Kış aylarında cilt bakımı şart!
26 Eylül 2019
Kış aylarında cilt bakımı şart!
OKUNMA : 240

Kışın Cilt Bakımı Şart

Kış aylarında cilt sorunlarında artış yaşandığını söyleyen uzmanlar, bu dönemdeki cilt bakımı için uyarıyor. Cildi kışa hazırlamak için öncelikle su tüketimine önem vermek gerekir. Kış aylarında insanlar daha az su içer. Bu durum cildi nemsiz bırakır. Bu sebeple yeterli miktarda su tüketmeye özen göstermek gerekir; su tüketimi ihmal edilmemeli. Ayrıca, sebze ve meyve suları daha fazla tüketilmelidir. Bunlar hem cilt nemini artırır hem de cilde vitamin ve antioksidan sağlar. Cildin lipid bariyerini koruyan doğal medikal nemlendiriciler de tercih edilebilir.

Güneş koruyucular kış aylarında da gerekli

Güneş koruyuculara kış mevsiminde de ihtiyaç olduğuna dikkat çeken uzmanlar, “Cildi UV ışınlarına karşı desteklemek için güneş koruyucular her mevsim periyodik olarak kullanılmalıdır” ifadelerini kullanıyor. Güzellik uzmanları, sözlerini şöyle sürdürüyor: “Kış aylarında ciltte kolajen üretimini artıran uygulamalar tercih edilmelidir. Kolajen, deri elastikiyetini artırır ve lifting etkisi vardır. Yaşlanma etkilerini tersine çeviren kolajen, cildin kış ayarlarında pürüzsüz ve ışıltılı görünmesini sağlar.”

Soğuk günleri peeling ile karşılayın

Uzmanlar, kış aylarında en çok görülen sorunlardan birinin cilt kuruluğu olduğuna dikkat çekerken, kişiye uygun nemlendirici seçilmesi gerektiğini anımsatarak, peeling prosedürlerinin önemini vurguluyor. Güzellik uzmanları, “Yaz mevsiminden çeşitli hasarlarla çıkan cilt, toparlanmaya fırsat bulamadan kış aylarının zorlu şartları ile mücadele etmek zorunda kalıyor. Güneş ışınlarının yol açtığı renk sorunları, lekeler, cilt sarkmaları, kırışıklıklar ve matlıklar ve gözeneklerin dolması gibi birçok sorun, yaz aylarının etkilerinin bir sonucudur. Bu sebeple kış aylarına girmeden önce ciltte peeling uygulamaları ile cildi koruma altına alınabilir. Peeling ile ciltte tazelik ve canlılık sağlanabilir.” açıklamalarında bulunuyor.

 

cilt bakımı
bahçeşehir
peeling bahçeşehir
Yorum bırakın
TÜM YORUMLAR (0)
Henüz yorum eklenmemiş
En Çok Okunan Yazılar
kalkan kiralık villa
kalkan villa
beylikdüzü lazer epilasyon
beylikdüzü güzellik salonu
kavbet kavbet giriş