El ve Ayak Bakımı
El ve Ayak Bakımı
HİZMETLERİMİZ
El ve Ayak Bakımı

Çevresel faktörlerle teması en fazla olan uzuvlar eller ve ayaklardır… Bu nedenle el ve ayak bakımına oldukça fazla dikkat edilmelidir. Eller ve ayakları mevsim geçişlerinde, yaz sıcaklarında ve soğuk havalarda korumak gerekmektedir. Peki, bu önlemler neleri kapsar, el ve ayak bakımı nasıl yapılır? El ve ayak bakımının püf noktaları nelerdir?  

Ülkemizde el ve ayakların bakımı ihmal edilen bir konu.  

MEDİKAL EL AYAK BAKIMLARI KAPSAMINDA BATIK TIRNAK ve NASIR MÜDAHALESİ

Batık tırnaklar ve nasırlar kadın erkek herkesin yaşayabileceği ve insanın canını ciddi anlamda acıtan önemli bir ayak problemidir. Bu problem; topuklu, dar ayakkabı kullanımı, ayağın hava almaması, kilodan ötürü ayağın fazla yük taşıması, çeşitli rahatsızlıklar, yanlış tırnak kesimi, düşme ya da çarpma gibi çok çeşitli nedenlerden kaynaklanıyor olabilir. Batık tırnak problemlerine genelde ayak baş parmağında rastlanan bir ayak sağlığı sorunu olarak karşımıza çıkar. Nasır sıkıntısı ise farklı noktalarda karşımıza çıkabilir. Batık tırnak problemleri ve nasırlar özel bakım yöntemleri ile giderilebilir. Hatem Beauty ekibi olarak Bahçeşehir bölgesinde bu tarz sorunlarınızı çözmenize yardımcı olabiliriz.

Tırnak bandı kullanılarak yapılan bakım; tırnaktaki problemin büyüklüğüne göre birkaç seans tekrarlanması gerekebilir. Özellikle titizlik ve hijyen isteyen uygulamaların başında gelmektedir. Bu boyuttaki ayak ve tırnak problemlerinin, uzman ve tecrübeli kişilerce çözümlenmesi sağlık açısından büyük önem taşır. Klasik pedikür işleminden farklıdır.  

EL AYAK BAKIMININ AŞAMALARI NELERDİR?

El ve ayak bakımı öncesi sıcak kompres gibi bazı yöntemlerle gözeneklerin açılması sağlanır. Bir törpü ile el ve ayak tırnakları törpülenebilir, ardından ponza yardımıyla topuklar sert kısımlarından arındırılır. Bu genel uygulama manikür ve pedikürle desteklenebilir.

Peelıng

Törpüleme ve topukların sertleşmiş kısımları temizledikten sonra peeling işlemi ile el ve ayak cildi arındırılabilir. Uygulanacak peeling sayesinde cildin üst tabakası nefes alır.  

Maske

Peeling işleminden sonra ise el ve ayak maskeleri yapılabilir. Gün boyunca yorulan el ve ayaklara maske uygulanarak cildiniz bu yorgunluktan arındırabilir ve rahatlatabilirsiniz. Özellikle ayaklar için çorap maskelerden faydalanmak mümkündür. Çorap tipi maskeler, ayak neminizi korumaya yardımcı olur.

Nemlendirme

Soğuk havalardan en çok etkilenen organlar el ve ayaklardır. Nemlendirici kremlerle el ve ayaklar ideal nem seviyesine kavuşturulabilir. Böylelikle el ve ayak bakımının son aşaması tamamlanmış olur.  

Nemlendirme uygulamaları, kuruluk hissi olan el ve tırnak için güçlendirme ve beslemeye yardımcı olur. Kuru ve çok kuru ciltler ile hassas ciltler için önem arz eder.  Ayak bakım kremleri ve nemlendirme uygulamaları, ayrıca topukları nasır ve çatlağa karşı korumayı amaçlar, gerginliği gidermeye yardımcı olur.

 

Yorum bırakın
TÜM YORUMLAR (0)
Henüz yorum eklenmemiş
Cilt Bakımı
Buz Başlık Diode Lazer
İpek Kirpik
Kaş & Kirpik Laminasyonu
Protez Tırnak
Kalıcı Makyaj
Manikür & Pedikür
Bölgesel Zayıflama
Kalıcı Oje
El ve Ayak Bakımı
kalkan kiralık villa
kalkan villa
beylikdüzü lazer epilasyon
beylikdüzü güzellik salonu
kavbet kavbet giriş